Kluczbork i jego atrakcje

Kluczbork i jego atrakcje

11 maja, 2019 0 przez Doradca Filmowy

To miasto nad Stobrawą, otoczone Borami Stobrawskimi, dziś ma charakter spokojnego, powiatowego miasta.

Kluczbork i jego atrakcje

Dawniej tętniło tu jednak życie, a po czasach dawnej świetności zachowało się sporo ciekawych zabytków. Samo miasto założone zostało przez joannitów w XIII wieku, a rozwój zapewniły mu takie zajęcia miejscowej ludności, jak tkactwo oraz sukiennictwo.

Co warto zobaczyć w Kluczborku?
Ważnym miejscem w Kluczborku jest Muzeum im. Księdza Jana Dzierżonia. Ksiądz wiele pracy włożył w badania związane z pszczołami, budował również nowoczesne ule. Nic dziwnego zatem, że w placówce nazwanej jego imieniem najwięcej zbiorów dotyczy właśnie pszczelarstwa. Obok uli zobaczyć tu można również pamiątki związane z osobą księdza Dzierżonia oraz eksponaty obrazujące historię miasta.

Dużą przyjemnością może być wizyta na tutejszym rynku. Jego największą ozdobą jest barokowy ratusz, zobaczyć można wokół niego również kilka zabytkowych, barokowych kamieniczek. W pobliżu rynku zachowały się fragmenty dawnych murów miejskich.

Ważnym obiektem w Kluczborku jest tutejszy kościół ewangelicki, którego najstarsze fragmenty powstały w XIII wieku. Od XVI wieku jest to kościół ewangelicki.

Zobacz również dpd Kołobrzeg