lombard, życie pod zastaw Siewierz  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Siewierz zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Filmowy

Czy jest miejsce, w którym jest szansa złapać świetne okazje? Pozyskać wyjątkowe przedmioty, które nie bywają możliwe do znalezienia gdzie indziej? W rzeczy samej, taka przestrzeń istnieje i bywa nią każdy komis, jaki tylko znacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu spotkasz inny wybór, w każdym z nich możesz nabyć odmienny niepowtarzalny obiekt. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto poznawać lombardy, zwłaszcza jeżeli jest się kolekcjonerem, hobbystą lub po prostu osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Tarnowskie Góry zadzwoń 887 332 665

Wiekowe szpargały, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów bywa naprawdę odmienne. Nie ma w sumie czemu się szokować, gdyż nasze pierwsze perypetie z komisami zapewne nie były za bardzo przyjemne. Jeśli niektórzy to mają w pamięci, to pierwsze lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były wartymi odwiedzenia miejscami do odwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, nieciekawy kierownik, który siedział za ladą i obserwował nasz każdy manewr, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się spędzić w takim miejscu minutę i wybierać coś? Zdecydowanie komuś, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w komisie albo naprawdę jest w pilnej opresji i szuka ekonomicznych obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Tarnowskie Góry zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeżeli ktoś ma myśl, że w komisie mógł kiedyś uzyskać jakąś dobrą cenę za zbycie lub zakup, to błądzi. Szef lokalu zawsze chciał kupować jak najtaniej, a sprzedawać jak najdrożej, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie tamte lata już minęły, a nasze lombardy przeszła moda z zachodu, która miewa trochę odmienne podejście do sprawy, więc mamy szansę bez obiekcji odwiedzać takie miejsca, których ilość wzrasta. Obecnie spora część komisów jest nawet spora. Zwraca się uwagę o to, żeby klient miał się dobrze i żeby miał szansę coś znaleźć. Wszystkojest dość poukładane, żeby bez stresu można było przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Tarnowskie Góry zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy teraz może trochę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach są same używane przedmioty, czy też jakieś nowiutkie i ciekawe i może niekiedy bardzo wartościowe? Na początek warto stwierdzić, że w komisie, jeżeli chodzi o wartość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy używane. Bez owijania w bawełnę, żeby wycenić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć przeróżne szpargały, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do reparacji. Dlatego znajdując się w komisie, trzeba być spostrzegawczym.

Co możemy interesującego znaleźć?

W lombardach można znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak dobrze wyposażony jest komis, no i oczywiście, czy w czymś się specjalizuje. Bo przecież możemy spotkać komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeśli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w komisie możemy mieć szansę na pozyskanie ich w niskiej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas szansa. Drobiazgowo możemy poznać urządzenie, zlokalizować jego defekty, historię, no i zdecydowanie przetestować. Może to być również szansa dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich przedmiotach trochę zyskać. Możemy przecież kupować przedmioty używane i sprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Tarnowskie Góry zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeżeli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy żyłkę przedsiębiorcy. Wystarczy tylko rozejrzeć się w Internecie i szukać sąsiedzkich komisów. Później od czasu do czasu można pójść do nich i wyszukiwać rzeczywiste okazje.

Komisy, czyli miejsca dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś niebywałą pasję i zbieramy przeróżne ciekawe przedmioty, to w lombardach możemy w rzeczy samej znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i przeróżne odmienne rzeczy. Zdecydowanie musimy mieć świadomość czego i gdzie szukać.

Wolny czas w komisie

Czasami, zamiast spędzać wolne dni w galerii lub w markecie, może warto udać się właśnie do jakiegoś dużego lombardu. Samo przeglądanie tych wszystkich obiektów może być już wielką przygodą.

Wiekowe zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie w stanie przybliżyć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas naprawdę wielce szokujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc czasami komis i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, ale bardzo ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Tarnowskie Góry zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy